CZECHY /Morawski Kras/ i AUSTRIA /Wiedeń/

1 dzień

Bielsko- Cieszyn- Ołomuniec historyczna stolica Moraw, jedno z najpiękniejszych miast Czech (spacer po mieście- Kolumna Trójcy Przenajświętszej 35 metrowy, bezkonkurencyjny symbol miasta, Ratusz gotycki, Zegar astronomiczny, fontanny miejskie, Katedra św. Wacława ma ponad 100 metrów wysokości i jest największą katedrą na Morawach)- Brno (Morawski Kras największy i najpiękniejszy obszar krasowy w środkowej Europie Jaskinia Punkevni jaskinia krasowa, z możliwością spływu łodziami podziemną rzeką Punkvą przez malownicze groty; Przepaść Macocha powstała przez zawalenie się stropu dużej jaskini, jej głębokość wynosi 138 m i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie, a jej nazwa związana jest z legendą z XVII w.)

2 dzień

Wiedeń (Stare Miasto: Akademia Nauk; Katedra św. Szczepana od lat góruje nad miastem i od lat stanowi jego symbol; Pałac Hofburg jeden z najstarszych pałaców europejskich, to miejsce, gdzie na wieki przetrwała austriacka kultura i dziedzictwo narodowe, Habsburgowie rezydowali tu przez ponad sześć wieków zwiedzanie Skarbca; Wiedeńska Opera Narodowa Vienna State Opera (Wiener Staatsoper) czyli wiedeński renesansowy budynek gmachu opery /z 1709 miejscami dla widowni/, został wybudowany w latach 1861- 1869, był pierwszym tak dużym budynkiem na tzw. wiedeńskim Ringu, Wiedeński Teatr Dworski został zbudowany w latach 1874-1888, jest uważany za jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie., Wiedeński Ratuszzostał wybudowany w latach 1872- 1883, jest jednym z najważniejszych budynków w stylu neogotyckim w Wiedniu)

3 dzień

Wiedeń (Pałac Schonbrunn jeden z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie, został zbudowany jako pałac oraz letnia siedziba licznych rodzin rządzących. Dziś, ze względu na historyczne znaczenie, wyjątkowy park oraz imponującą aranżację przestrzeni, należy do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na szczycie wzgórza znajduje się platforma obserwacyjna Gloriette, skąd można podziwiać spektakularną panoramę Wiednia zwiedzanie Sal Cesarskich, Palmiarni; przejazd przez Grinzing na Kahlenberg panorama Wiednia; Kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego)- Bielsko

Wyjazd o godz. 7.00, powrót około godz. 21.00 trzeciego dnia

Cennik

  • koszt wycieczki uzależniony jest od wielkości grupy oraz uzgodnionych świadczeń

Świadczenia

  • przejazd autokarem
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • pilot/ przewodnik
  • 2 obiadokolacje /pełny obiad/
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwaga

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, oraz opłaty za przewodników lokalnych uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Do pokoju 1 osobowego konieczna dopłata.

Termin

    Do uzgodnieniaZadaj pytanie o wycieczkę


odśwież obrazek