Wyszukaj wycieczkęPielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Europy (15 dniowa)

1 dzień

Wyjazd z Bielska o godzinie 18.00, nocny przejazd przez Czechy i Niemcy do Francji

2 dzień

Przyjazd do Ars miejsce życia i działalności św. Jana Vianeya- patrona proboszczów, msza św. w Sanktuarium, zapoznanie z życiem i działalnością św. Proboszcza, zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych ukazujące jego życie i działalność. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Avignon stolica papieży na wygnaniu /przez 73 lata/, zwiedzanie miasta: Pałac Papieski, Katedra Notre Dame des Doms, słynny Most św. Benedykta na rzece Rodan, obecnie pozostały tylko 4 przęsła, msza św., przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, Całodniowy pobyt w Lourdes- uczestnictwo w uroczystościach religijnych, msza św., zwiedzanie Bazyliki, Groty Objawień oraz spacer po mieście śladami św. Bernadetty. Możliwość kapieli w basenach. Wieczorny udział w nabożeństwie Maryjnym z lampionami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd w kierunku gór Picos de Europa gdzie w bajkowym krajobrazie mieści się Sanktuarium Matki Bożej w Cavadanga z przynależącą do niego jaskinią  msza św. Przejazd do hotelu, zakwatrowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostella jedno z najstrszych /po Jerozolimie i Rzymie/ i najbardziej popularnych ośrodków pielgrzymkowych; miejsce pochówku św. Jakuba Apostoła msza św., zwiedzanie miasta m. in. Katedra św. Jakuba Apostoła. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, Braga, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus do Monte /Sanktuarium Dobrego Jesusa z Góry/ najważniejszego /po Fatimie/ Sakntuarium w Portugalii. Prowadzą do niego słynne, blisko 116 metrowe monumentalne barokowo- rokokowe schody /UNESCO/; przejazd do Porto, zwiedzanie miasta, msza św., rejs statkiem. Przejazd do Fatimy tutaj w 1917 roku Matka Boska objawiała się trojgu pastuszkom i przekazała trzy tajemnice. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji ze świecami w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, pobyt w Sanktuarium i Bazylice Matki Bożej Fatimskiej, Droga Krzyżowa, zwiedzanie domu Franciszka i Hiacynty i domu Łucji w Aljustrel niewielka wieś, gdzie przyszli na świat pastuszkowie, którzy doznali objawień Matki Bożej w 1917 roku, czas wolny na indywidualną modlitwę. Po południu przejazd do Tomar zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo portugalskiej siedziny Templariuszy i Zakonu Chrystusowego /UNESCO/. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Fatimy; przejazd do Batalha wywodzi się od portugalskiego wyrazu oznaczającego zwycięską bitwę, która dla Portugalczyków znaczy tyle, ile dla Polaków bitwa pod Grunwaldem Mosteiro de Santa Maria da Vitoria /Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej- UNESCO świątynia ta uważana jest za jedno z najważniejszych i najznamienitszych zabytków w Portugalii oraz jedno z njwybitniejszych dzieł gotyckiej architektury sakralnej w Europie; przejazd do Alcobacia Opactwo Santa Maria de Alcobaca /UNESCO/ zbudowane przez Zakon Cystersów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

10 dzień

Śniadanie, Fatima- czas wolny i na indywidualną modlitwę, około południa przejazd do Nazare słynnego kąpieliska nad Atlantykiem, plażowanie. W godzinach wieczornych wyjazd z Nazare, nocny przejazd do Saragossy

11 dzień

O godz. 6.30 msza św. w Sanktuarium Matki Bożej del Pilar największe Maryjne Sanktuarium w Hiszpanii, miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi, krótki spacer po mieście i przejazd do Monserrat katalońska Częstochowa, Opactwo Matki Bożej z Monserrat męski klasztor benedyktyński, połozony w masywie górskim Monserrat, znany z kultu figury Matki Boskiej tzw. 'Czarnulki" /La Mareneta/. Przejazd do Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień

Śniadanie, odpoczynek nad morzem, po południu rejs statkiem wzdłuż wybrzeża do najspokojniejszej miejscowości i najczystszej plaży w pasie środziemnomorskim, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

13 dzień

Śniadanie, przejazd do La Salette /po drodze obiadokolacja/ Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej z La Salette. Udział w procesji ze świecami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

14 dzień

Msza św., śniadanie, zwiedzanie Bazyliki, pokaz filmu o La Salette, czas na indywidualną modlitwę. Około godz. 12.00 wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd

15 dzień

przyjazd do kraju w godzinach porannych
 

Cena

Dla grupy 40-45 osobowej koszt wyjazdu wynosi 3.670,00 zł od osoby

Świadczenia:

 • przejazd autokarem
 • opłaty parkingowe i drogowe
 • opieka pilota- przewodnika
 • 11 noclegów w hotelach /pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami/
 • 11 śniadań
 • 11 obiadokolacji
 • codzienny udział w mszach św.
 • ubezpieczenie KL i NNW /nie obejmuje chorób przewlekłych/

Cena nie zawiera

 • Napojów do obiadokolacji
 • Kosztu biletów do zwiedzanych obiektów i na rejsy, opłat za przewodników lokalnych, zestawów tour-guide, opłat klimatycznych- należy zabrać 110,00 Euro
 • Koniecznej dopłaty do pokoju 1 osobowego
 

Skontaktuj się z biurem podróży PIONIER

Na cenę każdej wycieczki krajowej składa się:

przejazd autokarem, opieka pilota, przewodnika, bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów objętych programem oraz parkingi, a przy wycieczkach kilkudniowych - również noclegi i wyżywienie (śniadania i obiadokolacje, tzn. pełne obiady w godzinach wieczornych).

Przy wycieczkach zagranicznych na cenę składa się: przejazd autokarem, opieka pilota- przewodnika, noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje, tzn. pełne obiady w godzinach wieczornych), parkingi, ubezpieczenie NNW i KL. Bilety wstępów uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

Przedstawiamy Państwu przykładowe programy pielgrzymek. Jeśli jest pielgrzymka, której ta oferta nie zawiera, prosimy o kontakt z biurem, przygotowujemy program i kalkulację.