Wyszukaj wycieczkęInwałd (średniowieczna warownia i kraina smoków)

Bielsko- Inwałd (zwiedzanie średniowiecznej warowni ze zbrojownią i salą tortur- średniowieczny gród powstały na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami. Po przekroczeniu jego bram cofamy się do XV wieku, gdzie kamienista droga prowadzi na dziedziniec warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca; pokaz multimedialny na zamku, przejście do średniowiecznej osady- gdzie u podnóża zamkowych baszt toczy się zwykłe, codzienne życie mieszkańców osady. Kowal w swojej chacie kuje żelazo,, w sąsiednim domostwie garncarz lepi naczynia z gliny, dalej szewc wykonuje chodaki, powroźnik z lnu i słomy- liny i sznury, a tkacz szaty dla rycerzy i dam dworu- spacer do parku ruchomych smoków; strzelanie z łuku)- Bielsko.
 
UWAGA: za dodatkową opłatą-10,00 zł od osoby można poszerzyć pobyt w warowni o zajęcia edukacyjne.
Tematy do wyboru:
dla klas I-III: "Jak toczyło się życie w średniowieczu- codzienność i obyczaje", "Budowa zamku i życie dworskie", "Rycerskie obyczaje, zbroja i ekwipunek"
dla klas IV-VII, gimnazja, licea: "Architektura średniowiecza z uwzględnieniem budowy zamku", "Organizacja życia w podzamczu- obyczaje, stroje i zawody średniowieczne", "Rycerstwo, zbroje, broń i machiny średniowieczne"

Orientacyjny czas trwania wycieczki od 8.00 do 16.00

Biuro Podróż - Cennik

20- 29 osób płatnych  105,00 zł/ osobę (+3 osoby opieki)
30- 39 osób płatnych    84,00 zł/ osobę (+3 osoby opieki)
40- 54 osób płatnych    72,00 zł/ osobę (+4- 5 osób opieki)

Świadczenia wycieczki

  • autokar
  • parkingi i opłaty drogowe
  • pilot/ przewodnik
  • bilety wstępów do obiektów objętych programem
  • dodatkowi przewodnicy w zwiedzanych obiektach

Inwałd (Średniowieczna warownia) - Galeria

Wycieczka szkolna park miniatur w Inwałdzie Wycieczka szkolna Inwałd park miniatur Wycieczka szkolna park miniatur w Inwałdzie Wycieczka szkolna Wadowice dom papieża

 

Skontaktuj się z biurem podróży PIONIER

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

 

Na cenę każdej wycieczki krajowej składa się: przejazd autokarem, opieka pilota, przewodnika, bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów objętych programem oraz parkingi, a przy wycieczkach kilkudniowych - również noclegi i wyżywienie (śniadania i obiadokolacje, tzn. pełne obiady w godzinach wieczornych).