Wyszukaj wycieczkęRumunia - 12 dni

1 dzień

Wyjazd z Bielska w godzinach porannych, przejazd przez Słowację i Węgry do Satu Mare, obiadokolacja i nocleg

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Borszy trasą przez Sygiet Marmaroski, po drodze zwiedzanie „wesołego cmentarza” w Sapancie i przykładów drewnianego budownictwa marmaroskiego, w tym kościółków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- Barsana, Rozavlea i Ieud. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd przez malowniczą przełęcz Prislop (1416 m), Moldoviţa- „malowany” monastyr, przejazd do Voroneţ zwiedzanie monastyru obronnego, Humor- Monastyr z „malowaną cerkwią”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

4 dzień

Śniadanie, wycieczka objazdowa poświęcona zwiedzaniu słynnych malowanych cerkwi klasztornych, Suteviţa, Arbore wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa. Przejazd do Cacica (Kaczyka) z największym sanktuarium maryjnym w Rumunii. Zwiedzanie miejscowości górniczej: kopalnia soli, Kościół Polski. Przejazd do polskiej wioski Soloneţu Nou (Nowy Sołoniec). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do Suczawy: Dom Polski, cerkiew św. Jerzego w klasztorze św. Jana Nowego Suczawskiego, ruiny kompleksu obronnego klasztoru ormiańskiego Zamca, obwarowanego przez króla Jana III Sobieskiego. Przejazd do hotelu w Tulczy na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wycieczka do Delty Dunaju, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obszar pełen bagien, pływających wysepek z trzciny i piachu dający schronienie 300 gatunkom ptaków i 160 gatunkom ryb. Niezapomniany rejs statkiem po tej fascynującej krainie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, przejazd do Sinaii- „Perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku, podczas którego zwiedzimy pałac Peleş- zbudowany w stylu niemieckiego renesansu oraz jego skromniejszy odpowiednik - pałacyk Pelişor. Râşnov- saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju „chłopski zamek”, zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów. Przejazd do hotelu w okolice Braszowa, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie, zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran- z zamkiem strzegącym wąskiej doliny- będącym ulubionym miejscem wypoczynku królowej Marii; charakterystyczny dla zabudowy Siedmiogrodu warowny kościół w miejscowości Prejmer. Powrót do miasta, spacer po Braszowie- najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Przejazd do Sighişoary, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

10 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Sighişoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik- legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zwiedzimy Wieżę Zegarową oraz Kościół na Wzgórzu, a także zobaczymy dom, w którym w roku 1431 przyszedł na świat Wlad Palownik. Przejazd do Sibiu- miasta artystów. Wieczorny spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI- wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). przejazd do Alba Iulii- jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. Zobaczymy także wybudowaną obok koronacyjną Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11/12 dzień

Śniadanie, przejazd do Hunedoary, zwiedzanie wnętrz średniowiecznego gotyckiego zamku- jednego z najpiękniejszych w Rumunii. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Węgry, Słowację. Przyjazd do Bielska w godzinach nocnych.
 

Cena

Dla grupy 40-45 osobowej koszt wyjazdu wynosi

Świadczenia:

  • przejazd autokarem
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • opieka pilota- przewodnika
  • 10 noclegów w hotelach /pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami/
  • 10 śniadań
  • 10 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów do zwiedzanych obiektów, rejsu po Delcie Dunaju, audio-guidów- 
  • Koniecznej dopłaty do pokoju 1 osobowego
 

Skontaktuj się z biurem podróży PIONIER

Przy wycieczkach zagranicznych na cenę składa się: przejazd autokarem, opieka pilota- przewodnika, noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje, tzn. pełne obiady w godzinach wieczornych), parkingi, ubezpieczenie NNW i KL. Bilety wstępów uczestnik pokrywa we własnym zakresie.